אתם לא אוהבים את הלוחות הצדדיים סביב המזגן שלכם?

ניתן להחליף בקלות את האקורדיונים או הפאנלים הללו בפרספקס אקרילי. זהו חומר קל, עמיד בפני השפעה ושקוף, המהווה תחליף נהדר לזכוכית.

מהו פרספקס?

פרספקס הוא מוצר תרמופלסטי מבוסס נפט שקוף המיוצר לעתים קרובות ביריעות כחלופה קלה ועמידה בפני ריסוס לזכוכית. 

הפרספקס הוא פולימר סינתטי של מתיל מתקרילט- פלסטיק. הוא פותח בשנת 1928, במספר מעבדות שונות על ידי מדענים רבים ושונים באותו זמן. 

הפרספקס מהווה  אלטרנטיבה נהדרת לזכוכית. זו הסיבה שהיא מכונה גם זכוכית אקרילית והיא אחד מחומרי הפלסטיק הנפוצים ביותר. בניגוד לזכוכית, הוא מוגן ריסוס, גמיש מאוד ושקוף עוד יותר.

ניתן להשתמש בפרספקס בדומה לזכוכית בגלל הקשיחות והשקיפות שלו. ניתן לייצר אותו במגוון ציפויים מסוג UV ואחרים, ותעשיות רבות בוחרות  בפרספקס בגלל הרבגוניות שלו.

יתרונות הפרספקס

  1. 20 פעמים חזק יותר מזכוכית
  2. קל משקל
  3. מבודד טוב יותר מזכוכית
  4. קל לחתוך בעזרת כלים נפוצים
  5. מספק בידוד מעולה

מדוע כדאי להתקין פרספקס מסביב למזגן:

א) איטום מושלם של המזגן מכל הצדדים

ב) מונע מעפר ואוויר חם להיכנס לחדר בקיץ

ג) ניתן לראות כלפי חוץ בצורה ברורה

ד) חוסך אנרגיה ויוכל להשתמש בכושר הקירור המלא של המזגן מכיוון שאף אוויר חם לא עובר לחדר

אחת הסיבות הטובות ביותר להתקנת הפרספקס היא להסיר סנוור והשתקפויות. בהירות יריעות הפרספקס מאפשרת ליותר מ- 90% של אור לעבור דרכן, והופכת אותן לשקופות יותר מזכוכית. זכוכית משקפת אור רב יותר וככל שהזכוכית עבה יותר היא תבחין בצבעוניות רבה יותר. עם זאת, לא משנה מהו עובי הפרספקס, הוא תמיד נשאר ברור.

בין אם מדובר ביחידת מזגן חלון או ביחידת מזגן דרך הקיר, ניתן לבצע התקנת פרספקס בצורה מהירה, נקייה ומקצועית. התקנת פרספקס פשוטה או התקנת פרספקס בהתאמה אישית אינם מהווים בעיה. ניתן להשתמש בתומכים, בסוגריים ובחיזוקים בכדי לוודא שהיחידה מותקנת על פי הכללים והתקנות. אם אתם מעדיפים התקנת פרספקס במקום השרוולים הסטנדרטיים (נראים כמו אקורדיון) לשיפור האור והראות, ניתן לעשות זאת גם כן.

למידע נוסף בקרו ב- https://www.hamazgan.co.il/

פרספקס למזגנים